20 Ağustos Pazar
Kırıkhan Belediyesi

KIRIKHAN’DA OKULLARA BAŞKAN YAVUZ’DAN TEMİZLİK DESTEĞİ

image_pdfimage_print

KIRIKHAN’DA OKULLARA BAŞKAN YAVUZ’DAN TEMİZLİK DESTEĞİ
31.07.2017
Sosyal Belediyecilik alanında Türkiye’ye örnek olacak projeleri hayata geçiren Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz Yaşlı ve Engelli vatandaşlarımıza yönelik Evde Temizlik ve Bakım Hizmetleri, Cami ve İbadethanelerin Temizlik çalışmalarının yanı sıra Kırıkhan’da bir ilk olan “Sağlığınız bizim için önemli” sloganı ile ilçemizdeki okullarda başlattığı “Okul Temizlik Hijyen Ekibi” projesini 3 yıldır devam ettirerek ilçe halkının haklı takdirini kazanmaya devam ediyor.
Kırıkhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, 2017-2018 Eğitim Yılının başlamasına az bir süre kala okullarda çocuklarımızın daha sağlıklı ve hijyenik bir ortam eğitim almalarını sağlamak adına titiz bir temizliğin yanı sıra ilaçlama sistemiyle de dezenfekte çalışması yapıyor.
Okul Temizlikleri konusunda açıklama yapan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz;
“Okullarımızda başlattığımız Temizlik ve ilaçlama çalışmalarıyla özellikle mikroorganizmaların ve salgın hastalıkların yayılmasını önleyerek öğrencilerin, 2017-2018 eğitim öğretim yılına daha sağlıklı başlamasını hedefliyoruz.

Okul Temizlik Hijyen Ekibi’ projesiyle Kırıkhan’da yine bir ilki gerçekleştiriyoruz. Özellikle yavrularımızın daha hijyenik bir ortamda eğitim görerek ülkemizin geleceğine sağlıklı bir nesil yetiştirilmesi için elimizden gelen her türlü gayretin içerisindeyiz.
Okul temizlik projesi kapsamında 2015-2016 eğitim öğretim yılı açılışında başlattığımız ‘Okul Temizlik Hijyen ekibi’ projesiyle, okullarımızda fiziki ve hijyenik temizliğini de yaptırarak dezenfekte ediyoruz. Kırıkhan’da bulunan toplam 43 ilköğretim okulunun sınıfları, lavabo ve tuvaletlerinin temizliklerini 3 ayrı ekiple gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz, ayrıca mikroorganizmalara karşı lavabo ve tuvaletlere de hijyen temizliği yapıyorlar. Bununla birlikte ekiplerin başında bulunan, konularında uzman ziraat mühendisi ve sağlıkçılarımız da denetim yapıyorlar.
İlçemizdeki Okul Temizlik ve hijyen çalışmaları sayesinde çocuklara enfeksiyondan kaynaklanan hastalıklarda bir azalma olduğunu da gözlemledik. Çocuklarımıza daha sağlıklı ortam sunarak, vatanını, milletini seven, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesiller oluşmasını sağlayarak daha sağlıklı nesiller yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yerel Gazeteleri OkuyunBaşkanımız Facebook
Hava Durumu
Hatay Hava Durumu
Parçalı Bulutlu
Pazartesi
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 32°CEn Düşük : 23°C
Shares