Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 33 °C
Az Bulutlu

BAŞKAN YAVUZ; “ATAMIZI SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ”

BAŞKAN YAVUZ; “ATAMIZI SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ”

BAŞKAN YAVUZ; “ATAMIZI SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ”
09.11.2016
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün aramızdan ayrılışının 78.yılı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Başkan Ayhan YAVUZ, mesajında şunları söyledi.
“Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önderimizin aramızdan ayrılarak ebediyete göç etmesinin 78 yıldönümünde Atamızı saygı, minnet, özlem ve rahmetle anıyoruz.

Bütün dünya devletlerinin saygı duyduğu, mazlum milletlerin örnek aldığı Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Mustafa Kemal ATATÜRK, yokluk ve yoksulluktan var ettiği, çağdaş Anadolu topraklarından bir güneş gibi parlayarak doğmuş, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakarak, dünyada pek çok topluma örnek olmuştur.
M. Kemal ATATÜRK için matem değil, fikirlerine sadakat gerektirir. 10 Kasım tarihi bir matem günü değil onun fikirlerine, düşüncelerine ve eserlerine sahip çıkarak yüceltme günüdür.
Medeniyet yolunda ilerlediğimiz 21.yüzyılda ileriyi görebilen, çağdaş muasır medeniyetler seviyesine gitmeyi amaçlayan yeni nesiller yetiştirmek, Mustafa Kemal Atatürk gibi düşünmenin ilk ve en önemli adımıdır.
Atatürk diyor ki! “Hürriyet ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin ve ecdadımın en kıymetli mirasından olan bağımsızlık aşkı ile yaratılmış bir adamım. Bence bir millete şerefin ve haysiyetin, namusun ve insanlığın yeşermesi, yaşaması mutlaka O, milletin, hürriyet ve bağımsızlığına sahip olmasına bağlıdır. Ben şahsen bu özelliklere çok önem veririm. Yaşayabilmem için mutlaka bağımsız bir milletin evladı olarak kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Silah arkadaşlarımızla birlikte milletin bütün fertleri gibi milli davamızda benimde emeğim geçmiş ise bu çalışmada, iş yapma kuvveti ile başarı varsa, bunu şahsıma bağlamayın. Ancak ve ancak büyük milletin manevi kişiliğine bağlayınız. Ben milletin bu yüksek manevi şahsiyeti içinde nacizane bir fert olmakla mutluyum.”

Dünya tarihine baktığımız zaman emperyalizme ilk büyük savaşı veren, ilk bağımsız devleti kuran ve mazlum uluslara örnek bir yapıyı oluşturan lider Mustafa Kemal ATATÜRK; Bir kral, bir imparator değil; Bir devrimci, insanlık tarihinin ilk antiemperyalist savaşçısı ve bağımsız bir devlet kurmuş örnek bir liderdir.

Bu gün devletimizin ve milletimizin karşılaştığı güçlüklerin aşabilmesinin yolu ATATÜRK’ ü anlamak ve o’nun fikirlerini yeni nesillere aktarmaktan geçer. Bir milletin, onur ve haysiyetini koruyarak, çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya gösteren ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran, Atatürk Türk milletinin gönlünde sonsuza kadar yaşayacaktır.
Ulu Önder Gazi M. Kemal ATATÜRK’ ün ebediyete intikalinin 78. Yıl dönümünde onu ve silah arkadaşlarını, vatanımız uğrunda, canlarını ve kanlarını feda eden Tüm Şehitlerimizi ve gazilerimizi Türk milleti ile beraber senin huzurunda saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.
Ruhun şad olsun ATAM”

Ayhan YAVUZ
Kırıkhan Belediye Başkanı

belediye-10kasim-bilboard-4608

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.