20 Ağustos Pazar
Kırıkhan Belediyesi

BAŞKAN YAVUZ “SİNEKSİZ BİR KIRIKHAN İÇİN MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR”

image_pdfimage_print

BAŞKAN YAVUZ “SİNEKSİZ BİR KIRIKHAN İÇİN MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR”
19.04.2017
Kırıkhan Belediyesinin sivrisineklerin çoğalmasını önlemek amacıyla ilçe merkezinde başlattığı larvalama ve ilaçlama çalışmaları devam ediyor.
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ’un Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine verdiği talimatlar doğrultusunda, “Sineksiz bir Kırıkhan” için yaz ayları başlamadan önce Sivrisinek ve haşereyle mücadele kapsamında şubat ayında, Kırıkhan genelinde başlattığı sivrisinek ve haşerelerin yuvalanarak yavrulama yapabileceği alanlara yönelik Larva ve ilaçlama çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.
Temizlik işleri Müdürlüğünce yapılan açıklamaya göre Larvalama dönemi bitene kadar larvalama ve ilaçlama çalışmalarının73 mahallemizde, 3 ayrı tam donanımlı araç ve ekiple 7/24 aralıksız olarak devam edeceği belirtildi.
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada;
“Sıcak yaz ayları öncesinde, vatandaşlarımızın sağlığını korumak, sivrisineklerin oluşturacağı olumsuzlukları yok etmek ve ilçemizin sineksiz bir yaz geçirmelerini sağlamak amacıyla haşerelerin üremesini önlemek için, 73 mahallemizde 3 ayrı donanımlı araç ve ekip ile sivrisinek üreme yerleri olan dere yatakları, su birikintileri, inşaat temelleri, logarlar, atık su kanalları, tüm kanalizasyon hatları, gübrelik alanlar, çöp konteynerleri, parklar ve yeşil alanlarda Larvalama ve ilaçlama çalışmaları düzenli periyotlarla devam etmektedir.
Vatandaşlarımızın rahat bir yaz geçirmesine katkı sağlayarak haşereden, insan ve evcil hayvanlarımıza geçmesi muhtemel hastalıkları önlemek amacıyla Sivrisinek ve haşereyle mücadelemiz aralıksız olarak devam edecek.” dedi.

Yerel Gazeteleri OkuyunBaşkanımız Facebook
Hava Durumu
Hatay Hava Durumu
Parçalı Bulutlu
Pazartesi
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 32°CEn Düşük : 23°C
Shares