Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 30 °C
Açık

MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ ŞÖLENİNDE ON BİNLER BİR ARAYA GELDİ

MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ ŞÖLENİNDE ON BİNLER BİR ARAYA GELDİ

MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ ŞÖLENİNDE ON BİNLER BİR ARAYA GELDİ VE DÜNYAYA “TEK DEVLET, TEK MİLLET, TEK VATAN, TEK BAYRAK” MESAJI VERDİ!

15 Temmuz tarihinde Milli İrade ve Demokrasiye karşı Fetöcü vatan hainleri tarafından yapılan ihanetin ve darbe girişiminin 14.gününde Paralel örgüte tepki koymak amacıyla Kırıkhan Kaymakamlığı, Kırıkhan Belediyesi ve bütün siyasi parti ilçe başkanlarının bir araya gelerek Darbe Teşebbüsüne tepki, Milli İrade ve Demokrasiye sahip çıkma adına düzenlemiş olduğu “Milli Birlik, Beraberlik ve Demokrasi şöleninde Hatay Valisi Ercan Topaca, Milletvekilleri Mehmet Öntürk, Birol Ertem, MKÜ Rektörü Hasan Kaya, siyasi parti ilçe başkanları yaptıkları konuşmalarla ve ellerinde salladıkları şanlı Türk Bayraklarıyla Paralel Örgüt Yapısına, dış güçlere ve dünyaya önemli mesajlar verdiler. Milletvekili Mehmet N.Ahrazoğlu ise görevli olarak Karadenizde bulunması sebebiyle şölene katılamadı ve gönderdiği mesajla takdir edilerek alkış aldı.

15 Temmuz gecesinden bu yana halkımızın birlik ve beraberliğini sağlamak için gece gündüz uyumayan ve bu mitingin düzenlenmesinde büyük emeği geçen Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, “Milli Birlik, Beraberlik ve Demokrasi şöleninde yaptığı halkı selamlama konuşmasında şunları söyledi;
“Hainlerin Devletimizin Milli irade ve Demokrasisine yönelik yaptıkları alçakça saldırının halkımız ve emniyet güçlerimiz tarafından püskürtülerek başarısız olmasından sonra vatandaşlarımız meydanları boş bırakmayarak Devletine, Hükümetine, Milli İradesine ve demokrasisine sahip çıkmaya devam ediyor. Sizler böyle dimdik arkamızda durduğunuz sürece, birlik ve beraberliğinizi devam ettirdiğiniz sürece hiç bir kimsenin gücü demokrasimizi ve ülkemizi yıkmaya yetmeyecektir. Bizler Türk halkı olarak beşikten mezara kadar kadınlı, erkekli asker olarak doğup, vatan için ölen bir neslin torunlarıyız.
Şimdi bizler de Kırıkhan’ımızın mülki ve idari yöneticileri olarak bu manada Demokrasi nöbetimizin 14. gününde Kırıkhan Kaymakamlığı ile Belediyemizin organizasyonu ve siyasi partilerimizin de destekleriyle Cumhuriyet meydanında düzenlemiş olduğumuz “Milli Birlik ve Demokrasi” şölenimizi büyük bir coşku içinde gerçekleştiriyoruz.
Kırıkhan’ımız; Hatay Valimiz Sayın Ercan Topaca’yla, Milletvekilleriyle, Kaymakamlarıyla, Belediye Başkanlarıyla, Siyasi Parti ilçe Başkanlarıyla, Gençlik ve Kadın Kollarıyla, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, Muhtarlarıyla, on binlerce Vatandaşıyla tek yürek oldu.
Mustafa YILDIZDOĞAN ile dombıranın yazarı Arslanbek Sultanbekov’un sahne aldığı “Milli Birlik, Beraberlik ve Demokrasi” şölenimizde dün gece Cumhuriyet meydanında muhteşem bir kalabalıkla tüm halkımızla birlikte el ele vererek ülkemizin “Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak” olduğunu dünyaya haykırarak Demokrasimizin gücünü ve güzelliğini hep birlikte herkese en güzel ve anlamlı bir şekilde gösterdik.
Demokrasimize ve milli irademize sahip çıkma adına günlerdir sokakları boş bırakmayıp, geceli gündüzlü bir arada olarak, bizleri yalnız bırakmayıp demokrasi nöbetimize bayraklarıyla, bedenleriyle, canlarıyla tam destek veren tüm halkımıza teşekkür ediyor ve sizlere bir kez daha minnet duygularımızı sunuyoruz. Kırıkhan halkıyla bu cesaretli ve onurlu duruşuyla gurur duyuyoruz. 15 Temmuz gecesinden bu yana göstermiş olduğunuz dik duruşla sizlere minnet borcumuz var, sizlere ömür boyu hizmet borcumuz var. Rabbim tüm halkımızdan razı olsun” dedi.

Kırıkhan Kaymakamı Hasan Gözen “Milli Nöbetimiz Devam ediyor”
Emniyet ve Jandarmamız başta olmak üzere Siyasi Partilerin en üst yöneticilerinden en alt tabanına kadar herkese yürekten teşekkür ettiğini belirten Kırıkhan Kaymakamı Hasan Gözen yaptığı konuşmada şunları söyledi;
“Değerli valim, milletvekillerim, belediye başkanlarım, ilçe başkanlarım, sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız, basınımızın değerli temsilcileri ve muhterem Kırıkhan’lı hemşerilerimiz.
15 Temmuz gecesinde Türkiye’de Fetullah’çı terör örgütünün organize ettiği bir darbe girişimi yaşadık. Bu olay olduğu andan itibaren Türk milleti olarak birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye genelinde sokaklara dökülerek bu darbe girişimine bir dik duruş sergiledi Milletimiz birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmenin en güzel örneklerini gösterdi. Tankları etkisiz hale getirip meclisi, halkı bombalayan uçaklara teslim olmadılar. Bizim ilçemizde de milletimiz darbe haberini alır almaz sokaklara dökülerek olası muhtemel darbecilerin yapacakları eylemleri birlikte bütün siyasi partilerimizin ilçe başkanlarımız, idarecilerimiz, emniyet güçlerimiz ve jandarmamız ile birlikte tek vücut olarak karşı bir duruş sergiledik.
Bu anlamda ilçe kaymakamı olarak başta belediye başkanımıza ve ilçe başkanlarımıza, Emniyet güçlerimize, Jandarmamıza, tüm siyasi partilerin en üst yöneticisinden en alttaki çalışanına kadar herkese teşekkür ediyorum. 15 Temmuz gecesinden itibaren Demokrasi nöbeti olarak sembolleştirilen ve şehir meydanımızda dünyada eşi benzeri olmayan “Milli Duruş” un sergilendiği ve toplumumuzun bütün kesimlerinin katıldığı nöbet devam ediyor.
Kırıkhan demografik yapı olarak farklı unsurlardan oluşmasına rağmen her sıkıntılı dönemde birlikte hareket ederek birlik ve beraberliğin en güzel örneğini göstermiştir. İnşallah bu süreci en hassas bir şekilde dikkatli adımlarla takip ederek, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde, barış içerisinde güzel topraklarımızda huzurlu bir hayatı hep beraber yaşamaya devam edeceğiz. Buradan Kırıkhan halkına, muhtarlarımıza, değerli basınımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza da milli iradeye karşı duyarlı davrandıkları ve sahip çıktıkları için çok teşekkür ediyorum“ dedi.

CHP Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem “Demokrasi kimsesizlerin kimsesidir”
CHP Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem Milli Birlik, Beraberlik ve Demokrasi şöleninde yaptığı konuşmada; “15 Temmuz gecesi demokrasimize darbe vurmak isteyen FETÖ terör örgütü mensupları, askerlerimizin, polislerimizin vatandaşlarımızın göğsünü siper edercesine darbecilere darbe vurması halkımızın gücünü ve bu ülkedeki sağduyulu tüm görevli ve sivil insanlarımızın demokrasiden yana tavır takındığının bir göstergesidir. Demokrasi sadece bizler için değil, herkes için gereklidir. Demokrasi kimsesizlerin kimsesidir” dedi.
Ak Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk “Kuklacıların çakalı FETÖ”
Demokrasiye karşı duruşun, milli iradeye sahip çıkmanın 15’inci günü olduğunu ifade eden AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk;
“Ülkenin üzerinde geçmişte de oyunlar oynandı. Ama biz bir, beraber, iri, diri olursak bizi kimse yıkamaz, yıkamayacaktır. Kuklacıların çakalı FETÖ ve onun örgütü bu milletin kılına dokunamayacaktır. Şehitler verdik, gazilerimiz oldu. Tanka kafa atan bir millet var. Kırıkhan’da da iki şehit verdik, mekanları cennet olsun. Tüm demokrasi şehitlerini, rahmetle anıyorum. Gazilere şifa diliyorum. Bundan sonra da bize düşen şey şimdi yaptığımız gibi 78 milyonla kardeş olarak, ülkemizi güçlü kılarak, birlik ve beraberliğin bozulmaması için gereken her şeyin yapılmasıdır. Hizmetlerimiz bundan sonrada aksamadan devam edecektir. Projelerimizi bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz. Darbeye karşı çıkan demokrasiyi sahiplenen milletimize sonsuz sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.” diye konuştu.
Hatay Valisi Ercan Topaca “Bizim milletimiz vatanını, milletini, çocuklarını sever.”
Son olarak kürsüde söz alan Hatay Valisi Ercan Topaca, Milli Birlik ve Demokrasi Şöleni’nde yaptığı konuşmada, devletin bütünlüğüne, milletin birliğine ihanetle karşı karşıya kalındığını, bu ihanetin, devletin, milletin gayretiyle püskürtüldüğünü ve bundan sonra bu tür hain girişimlerle karşılaşılmaması temennisinde bulundu. Vatana, güzelliklerine sahip olmak için, milletin birlikteliğini temin etmek için gerekirse savaşmaya mücadele etmeye hazır olduklarını vurgulayan Vali Topaca, şöyle devam etti:
“Bizim milletimiz vatanını, milletini, çocuklarını sever. Lütfen çocuklarınıza sahip olun. Çocuklarımızı böyle kötü niyetli kişilere emanet etmeyin. Bu ihanetin temelinde çocuklarımıza, gençlerimize sahip olamamak olduğunu düşünüyorum. FETÖ ilk önce çocuklardan başladı. Onların beyinlerini yıkayarak kendi ülkesine karşı savaş açtırmaya kalktı. Onun için hep birlikte çocuklarımıza, geleceğimize sahip çıkmalıyız. Çocuklarımızın okullarını özenle seçmeliyiz. Bu konuda dikkatli olalım. Bu tehlike inşallah geçti. Bundan sonra da bunlar, darbeyle yapamadıklarını, aramıza fitne sokarak başarmak isteyeceklerdir. OHAL ile hainlere karşı bir mücadele başlattık. Paralel örgütü tamamen bitirene kadar da devam edecek. Asla aramıza fitneye, fesata izin vermeyeceğiz. Biz, birlikte olduğumuz sürece bütün dünya bir araya gelse bize zarar veremez. Hatay’da da parti, mezhep, din ayrımı yapmaksızın meydanları doldurarak Milli İrade ve Demokrasimize sahip çıktık, sahip çıkmaya da devam edeceğiz. Demokrasimiz uğruna Şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara da şifa diliyorum. Biz şehit olmayı isteyen evlatlar yetiştirdiğimiz sürece bu vatan bizim olacaktır. Kimsenin, bu vatana sahip olmaya hakkı yoktur. Bu vatan Türk milletinindir. Millete gösterdiği vatanseverlikten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Cumhurbaşkanı’mızın çağrısından sonra sokaklara çıkanları bir kez daha yürekten kutluyorum.” diye konuştu.
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’nın da bir konuşma yaptığı etkinlikte Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu ve İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından şehitler için dua edildi.
Vatandaşların Türk bayraklarıyla katıldığı ve terörü lanetlediği etkinlikte, ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı Mustafa Yıldızdoğan’ın sahneye çıkarak, “Ölürüm Türkiyem” ve Şehitler Ölmez” isimli eserleri meydanı dolduran binlerce kişiyi coştururken, Nogay Marşı’nın bestecisi Arslanbek Sultanbekov ise “Dombıra”yı seslendirdi.

Coşku dolu anlara sahne olan Milli Birlik ve Demokrasi Şöleni’ne Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Milletvekilleri Mehmet Öntürk, Birol Ertem, Serkan Topal, 121. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı ve Garnizon Komutanı J. Kur. Alb. Erdem Özcan, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları Mahmut Hersanlıoğlu ve Bilal Bozdemir, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, Kırıkhan Kaymakamı Hasan Gözen, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, ilçe belediye başkanları, ilçe kaymakamları, HSYK Üyesi Mehmet Durgun, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcısı ve çok sayıda Kırıkhanlı hemşehrimiz katıldı.

Demokrasi Şöleni Mustafa Yıldızdoğan’a Başkan Yavuz tarafından Kur’an’ı-Kerim hediye edilmesiyle son buldu.

_DSC4885

_DSC5004

_DSC5110

_DSC4994

_DSC5106

_DSC4949

_DSC5015

DSC_0097

_DSC4892

_DSC4907

_DSC4916

_DSC4902

_DSC4899

_DSC4904

_DSC4909

_DSC4917

DSC_0077

DSC_0080

DSC_0161

DSC_0163

DSC_0164

DSC_0169

DSC_0170

_DSC4971

_DSC4981

_DSC4985

_DSC4987

DSC_0045

DSC_0048

DSC_0051

DSC_0088

DSC_0113

DSC_0123

_DSC5022

_DSC5037

_DSC4951

_DSC5084

DSC_0045

DSC_0098

DSC_0123

DSC_0207

DSC_0237

DSC_0246

_DSC4873

_DSC4895

_DSC4931

_DSC4939

_DSC4885

_DSC4721

_DSC4732

_DSC4735

_DSC4764

_DSC4770

_DSC4772

_DSC4776

_DSC4781

_DSC4789

_DSC4794

_DSC4795

_DSC4798

_DSC4809

_DSC4813

_DSC4824

_DSC4826

_DSC4832

_DSC4845

_DSC4850

_DSC4852

_DSC4855

_DSC4955

_DSC4961

_DSC4962

_DSC4964

_DSC4965

_DSC4967

Kırıkhan Belediyesi

Sitemizde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz..

Cumhuriyet Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No:2 Kırıkhan-HATAY
Santral No: 0326-344 14 22|Faks No: 0326 344 10 06