Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 27 °C
Az Bulutlu

KIRIKHAN BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ FIRIN VE KASAP DENETİMLERİNE BAŞLADI

KIRIKHAN BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ FIRIN VE KASAP DENETİMLERİNE BAŞLADI

KIRIKHAN BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ FIRIN VE KASAP DENETİMLERİNE BAŞLADI
Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Başkan Yavuz’un verdiği talimatlar doğrultusunda yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde gıda işletmecilerine sıkı denetim düzenliyor.
Yaklaşan Ramazan bayramı öncesinde harekete geçen Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin yapılan denetimlerin yanı sıra ilçe genelindeki Fırınlara, Kasaplara ve Temel Gıda Maddesi satan işyerlerine yönelik Ramazan Bayramı öncesinde özel denetimler yapmaya devam ediyor.
Denetimlerle ilgili bir değerlendirmede bulunan Başkan Yavuz; ” Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle halkın gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmeleri için Fırın, Unlu Mamulleri üretim ve satış yerleri, Kasap ve Lokantalar gibi temel gıda maddesi üreten ve satan yerlere sıkı bir şekilde denetimler düzenlemeye devam ediyor.
Rutin olarak yapılan denetimlerin haricinde, Zabıta Müdürlüğü ekiplerine verdiğimiz talimatlar doğrultusunda ilçemiz genelinde temel gıda maddesi üreten ve satan işletmelere ek denetleme çalışmalarına da başlandı. Her şeyden önce halkımızın hijyenik şartlar altında üretim yapılmış gıda maddelerinin satılmasını sağlamak ve halkımızı her türlü gıda zehirlenmesi gibi olumsuzluklardan korumaktır. Bu yönde uygulama ve denetimlerimiz rutin olarak devam edecektir. Bu vesileyle tuttuğumuz oruçların, yaptığımız hayır hasenat ve ibadetlerin Allah katında kabul olması dileğiyle halkımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.
Zabıta Müdürü Ahmet Mazlum ise zabıta denetimleri konusunda yaptığı açıklamada; “Zabıta Müdürlüğümüz, Kırıkhan genelinde sağlıklı ve hijyenik şartlar altında üretilmiş gıda maddelerinin piyasada satılmasını sağlamak için işyerlerine yönelik denetimlerini Ramazan Bayramının gelmesiyle birlikte daha da artırmıştır.
Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizin denetimlerinde özellikle, imalatta kullanılan ve satışa sunulan gıdaların sağlıklı olup olmadığını, hijyen şartlarına uygunluğunu, son tüketim tarihlerini ve iş yerinin ticari faaliyet gösterebilmesi için temin etmesi gereken belgeleri kontrol ederek ruhsatsız ve yasal olmayan şekilde faaliyet gösteren işyerleri denetim altına alınacak. Yaptığı faaliyetleri gereği gerekli şartları taşımayan işyerlerine hem cezai işlemler uygulanacak hem de işletme faaliyetten men edilecek.
İlk etapta yaptığımız denetimlerde Ruhsatsız, Hijyen şartlarına uymayan ve eksik gramajla ekmek satan fırınlar ile sağlıksız şartlar altında kaçak kesim yapılmış ve mühürsüz kontrolsüz et satışı yapan kasap ve şarküterlerin tespitine yönelik çalışmalar yapılmış olup, yaptığımız denetimler sonucu hijyen şartlarına uymayan ve eksiklikler görülen işyerlerine gerekli uyarılar yapılarak cezai işlemler uygulanmıştır. 25 Haziran Pazar günü başlayacak Ramazan Bayramı öncesi, Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizin denetim ve kontrol çalışmaları Bayram boyunca ve sonrasında da rutin olarak devam edecek.
Ramazan Bayramı vesilesiyle Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından gerekli bütün ek tedbirler alınmıştır. Bayram süresince halkımızın şikayetlerini değerlendirmek ve halkımızın rahat bir bayram geçirmelerini sağlamak amacıyla nöbetçi zabıta ekiplerimiz gece saat 24:00’e kadar görevleri başında olacaklar. Olası olumsuzluklara karşı ise vatandaşlarımız Zabıta Müdürlüğümüzün 0326-344 10 59 nolu telefonuna şikayetlerini bildirebilirler. Gelen bütün şikayetler nöbetçi ekiplerimiz tarafından titizlikle değerlendirilerek gerekli müdahaleler tarafımızdan yapılacaktır. Bu vesileyle tüm halkımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.