Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 32 °C
Açık

BAŞKAN YAVUZ”SAATTE 220 TON KAPASİTELİ TAM OTOMATİK YENİ ASFALT ŞANTİYEMİZ KIRIKHAN’A HAYIRLI OLSUN”

BAŞKAN YAVUZ”SAATTE 220 TON KAPASİTELİ TAM OTOMATİK YENİ ASFALT ŞANTİYEMİZ KIRIKHAN’A HAYIRLI OLSUN”

KIRIKHAN BELEDİYE BAŞKANI AYHAN YAVUZ”SAATTE 220 TON KAPASİTELİ TAM OTOMATİK YENİ ASFALT ŞANTİYEMİZ KIRIKHAN’A HAYIRLI OLSUN”
Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk ve Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un uyumlu çalışmaları neticesinde Hatay’ın Kırıkhan ilçesi hak ettiği hizmetleri bir bir almaya devam ediyor.
Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 2.gurup maden ocağının kurulması, Tam otomatik parke taşı tesisi ve son olarak ta saatte 220 ton kapasiteli Yeni Asfalt Şantiyesinin kurulmasıyla büyük bir avantaj elde eden Kırıkhan Belediyesi ve Başkan Yavuz bu avantajlar ile şehir merkezi başta olmak üzere bütün mahalleleri tek tek asfaltlamaya ve parke taşı ile döşetmeye devam ediyor.

YENİ ASFALT ŞANTİYESİ DENEME ÜRETİMİNE BAŞLIYOR
Yaz ayının girmesiyle birlikte kilit taşı ve asfaltlama çalışmaları yoğunluk kazanırken, asfaltlama hizmetlerinin daha fazla bir alanda ve daha hızlı bitirilerek, hizmetlerin en ücra mahallelere kadar ulaştırılması amacıyla kısa bir süre önce Bölge milletvekili Mehmet Öntürk ve Başkan Yavuz’un yoğun çabaları sonucu Top boğazı İMECE Mevkiinde bulunan Kırıkhan Belediyesi Taşocağı şantiyesi ve Kilit Taşı Tesislerinin yanında kurularak ilçemize kazandırdığı en önemli üstyapı Tesisi olan saatte 220 ton asfalt üretme kapasiteli Yeni Asfalt şantiyesinin inşaatı ve kurulumu bitirilerek deneme üretimi aşamasına getirildi.

BAŞKAN YAVUZ “SAATTE 220 TON ÜRETİM KAPASİTELİ YENİ ASFALT ŞANTİYEMİZİN DE FAALİYETE BAŞLAMASIYLA BİRLİKTE KIRIKHAN’DA ASFALTLANMAYAN YOL KALMAYACAK”
Başkan Yavuz Kırıkhan’a yapılan hizmetlerle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“Biz Milletvekilimiz Mehmet Öntürk ile birlikte Hayallerimizi Kırıkhan’a hizmet etmek için kurduk ve Projelerimizi bugüne kadar hep birlikte gerçekleştirdik. 2,5 yılda ilçemize önemli yatırımlar yaparak tarihi bir rekora imza attık. Değerleriyle Türkiye’nin incisi, gelişimiyle Hatay’ın öncüsü bir Kırıkhan’ı hep birlikte el ele inşa ederek, hayallerin de ötesine geçtik. Siz değerli hemşerilerimizin desteği ve dualarıyla halkımıza hizmet etmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bugüne kadar ; Taşocağı, Kilit Taşı Tesisi, Şehit Gülşah Güler Sosyal Tesisleri, Kanal Sokak Projesi ve Sosyal Tesisleri, 3 adet Sportif Saha, 3 adet Düğün ve Taziye Salonu, 9 adet yeni çocuk parkı, 45 araç ile birlikte makine ve teçhizatları, (KETEM) Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi, Yeni sanayide 80 adet ek işyerinin esnaflarımıza kazandırılması, Yeni Hurdacılar Sitesi, Saat Kulesi ve Dağ Ceylanları, Süs Havuzları, Yapay Şelaleler, Mesire Alanının çevre düzenlemesi gibi ilçemize birçok önemli projeleri kazandırdık.

BAŞKAN YAVUZ, KALİTELİ VE KALICI HİZMETLERİYLE KIRIKHAN HALKININ MEMNUNİYETİNİ KAZANMAYA DEVAM EDİYOR
Kırıkhan Belediyesi, yaptığı kaliteli ve kalıcı hizmetlerin yanı sıra yol yapım çalışmaları çerçevesinde ulaşım ağı bakımından sıkıntı oluşturan dağ köylerinin asfaltlanması ve kilit taşı ile döşenmesine öncelik vererek 70’li yılların çakıl asfaltı yerine kalıcı olan sıcak asfaltı tercih ederek kaliteli ve kalıcı hizmeti nedeniyle de Kırıkhan halkının memnuniyetini kazanmaya devam etmektedir.

BAŞKAN YAVUZ “HİZMETLERİMİZ AMANOSLARIN ZİRVESİNDEN SURİYE SINIRLARINA ULAŞTI”
30 Mart 2014 tarihinden bu güne kadar Fatih ve 408 evler mahallesi başta olmak üzere Kırıkhan’a bağlı 75 mahallenin birçoğunda yollarımızı sıcak asfaltla kaplayarak ve kilit taşı döşeyerek ilçemizi çamur deryası olmaktan kurtardık ve daha modern, yaşanabilir bir şehir haline gelmesini sağladık.
Göreve geldikten sonra hizmet ekibimizle birlikte yaptığımız asfalt çalışmalarıyla Taşlık, çamur, dar ve zikzaklı yoluyla dikkat çeken, dönemlerin imkansızlıkları sebebiyle yıllardır sahipsiz bırakılmış Amanosların zirvesindeki kimsesiz kalmış, Kurtlusarımazı-Fenk Mahallesinin yolunu asfaltlayarak zirve yaptıktan sonra, Hizmette sınır tanımayarak Suriye sınırında bulunan mahallelerimizin çamur ve taşlı yollarını da asfaltlayarak, hizmetlerimizi Suriye sınırlarına kadar ulaştırdık.
Şimdi ise “Yol medeniyettir” ilkesiyle çıktığımız yolda Kırıkhan Belediyesi olarak yol yapımında büyük bir atılım gerçekleştirmek için gün sayıyoruz.

Kısa bir süre sonra Yeni Asfalt Şantiyesinin tam kapasite ile çalışmaya başlamasıyla birlikte Saatte 220 Ton gibi Rekor Üretim yapılarak, yok maliyetine Asfalt üretilip, ilçemizde asfaltlanmayan yol bırakılmayacak ve halkımız üst yapı çalışmalarının bitmesiyle birlikte rahata kavuşarak Yaz aylarında tozdan, kış aylarında ise çamurdan kurtulmuş olacaklar.

Kırıkhan’ın Yollarına Ayhan YAVUZ İmzası
Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar ilçemiz genelinde toplamda 650 bin m2 kilit taşı döşemesi yapılırken, 150 km’lik de yolun asfaltlanması bitirilmiş bir anlamda Kırıkhan’ın yollarına “AYHAN YAVUZ” imzası atılmıştır.

Havaların ısınması ile birlikte Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından yapılan programlar doğrultusunda 5 aylık süre içerisinde ilçe merkezi dışında Amanosların zirvesinde bulunan Kurtlu Sarımazı – Fenk yolunun yapımıyla başladığımız asfaltlama hizmet ağına Delibekirli, Bektaşlı, Taşoluk, Balarmudu, Saylak dağ köylerinin yanı sıra Suriye sınırında bulunan Sucu, Başpınar, Adalar, Kalekamberli, Gölbaşı, Muratpaşa Kızılkaya, ve diğer ova köyleri olan Toklucu, Çataltepe, Baldıran, Hamamiskanı, Özkızılkaya, mahallelerimizin asfaltlanmasıyla devam ettik.

Bütün bu çalışmalar yapılırken Planlama ve eşgüdüm çok önemli. Kırıkhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün planlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen yol yapım hizmetlerini Bölge Milletvekilimiz Sayın Mehmet ÖNTÜRK’ün işbirliği ve katkılarıyla birebir yerinde inceleyip halkımızla birebir görüşerek dert ve sıkıntılarını dinlemek suretiyle aynı zamanda halkımızın sıkıntılarına çözüm üretmeye çalışıyoruz.

Medeniyetin bir parçası olan ulaşım ağı çalışmalarımız, Yeni asfalt şantiyesinin de tam kapasiteyle üretime geçmesiyle birlikte Kırıkhan ilçe merkezi ve diğer bütün mahallelerimizde kilit taşı döşenmeyen ve asfaltlanmayan yol kalmayana kadar devam edecek, Amanosların zirvesi ile Suriye sınırı arası, ulaşım ağı bakımından örümcek ağına dönecektir.

Yaptığımız çalışmalarda bizlere olan sevgi, saygı ve güveniniz bizim en büyük desteğimizdir. Bu da sizlerin hoşgörü ve sabrıyla olmaktadır. Hizmetlerimizi sınırlara kadar ulaştırmış isek, bunu hep birlikte, bir olarak, birlik olarak, diri olarak başardık. Bu birlik ve Beraberliğimiz daim olup halkımız desteklerini arttırdığı sürece, Kırıkhan için hepimizin hayalleri bir bir gerçeğe dönüşmeye devam edecektir. Siz değerli halkımızın bizlere olan güveni gücümüz olurken, sizlerin bizlere vermiş olduğu desteklerle de geleceğe daha emin adımlarla yürümekteyiz.

Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerimizle birlikte kısa bir süre sonra Modern ve Tam Kapasiteyle faaliyete başlayacak olan Yeni Asfalt Şantiyemizin İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hizmetlerimizin yapılmasında bizlere desteklerini ve dualarını esirgemeyen tüm hemşerilerimizden Allah razı olsun“ dedi.

_dsc0349

_dsc1315

_dsc1316

_dsc1317

_dsc1327

_dsc1332

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.