Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 32 °C
Açık

Kariyer Günlerinde Ayhan YAVUZ

Kariyer Günlerinde Ayhan YAVUZ

10.12.2014 Çarşamba Günü
Naim Atakaş Anadolu Lisesi 12.sınıflar için meslekleri tanıtmak amacıyla düzenlenen kariyer günlerine Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ davet edildi.
Kariyer günlerinde daha önceleri Av. Zekeriya KARAOĞLU avukatlık, hâkimlik ve savcılık mesleklerini tanıtmış.
Eczacı Mehmet İNCE EREN eczacılık mesleğini, Diş Hekimi Fazilet ANLAR EREN diş hekimliği mesleğini tanıtmışlar.
Bugünkü kariyer günlerinde ise Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ “Siyaset Mesleğini tanıttı. Siyaset ile ilgili bilgiler verdi. Siyaset devlet işlerini düzenleme ve bu düzenlemeyi yürütme sanatıyla ilgili özel görüş veya anlayış olmakla beraber insanları yurttaşlık düzeyinde etkilemektedir. Siyaset kurumlarında meşru zeminde yapılmakta olup, vatandaşlar siyaset yapan kişilere siyasetçi kimliğini kullanmıştır. Vatandaşlar seçim zamanında oylarıyla kendilerini yönetecek siyasetçileri seçerler. Yönetime gelen siyasetçiler ise vatandaşlara verdikleri vaatlerini yerine getirmeye çalışırlar. Başarıları ölçüsünde tekrar seçimlerden seçilir veya seçilmez dedi.
Benim memleket sevdamdan dolayı çok genç yaşta siyasete atıldım. İlçe halkım, aile büyüklerimiz bunu iyi bilirler, hala siyaset mesleğiyle uğraşmaktayım. 2014 mahalli seçimlerde ilçemize belediye başkanı olarak seçildim. Seçilmemle birlikte ilçe halkına hizmetler sunmaktayım dedi. Daha sonra ilçe belediyesi olarak yaptıkları hizmetleri sıraladı.
Öğrencilerin sorularını cevapladı. Bazı sorular;
– Siyasetle nasıl tanıştınız?
– Siyasetle ilgili hangi okulları seçmeliyiz?
– Özel hayatınız belediye işlerini etkiliyor mu?
– Siyasetçiler neden parti değiştirir?
– Sizleri buraya getiren hedefler neydi? gibi çeşitli sorulara cevap veren Ayhan YAVUZ öğrencilere önünüzü, ufkunuzu açacak faaliyetlerde bulununuz, hedefinizi büyük tutunuz. Çünkü bilim ve teknoloji çok hızlı gelişiyor. Buna uymak ve yetişmek zorlaşıyor. Hedefinizi 50 yıllık mesleklere koyunuz ki aileniz, memleketimiz, ülkemiz gelişerek dünya milletleri arasında yerini alsın diyerek bütün öğrencilere öğrencilik hayatınızda, sağlık hayatınızda, geleceğinizde alacağınız sorumluluklarda üstün başarılar dileyerek hedeflerindeki fakültelerde görmek istediğini söyleyerek, öğrencilere ve bu organizasyonu yapanlara teşekkürlerini belirtti.
Okul Müdürü Mutlu ANLAR Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ ‘a katılımlarından ve olumlu ziyaretinden dolayı öğrenciler ve öğretmenler adına teşekkürlerini sundu.

DSC_0017 DSC_0023 DSC_0027 DSC_0029 DSC_0031 DSC_0033 DSC_0035 DSC_0036 DSC_0047 DSC_0049 DSC_0050 DSC_0053 DSC_0054 DSC_0067

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.