Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 30 °C
Açık

HBB EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HBB EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi 2017 yılı Ekim Ayı Olağan Toplantısı 13 Ekim Cuma günü Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.
HBB Meclis Salonu’nda Belediye Başkanları ve Büyükşehir Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşen, 1’i ek olmak üzere 70 madde görüşülerek karara bağlandı.
• İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının kadro ihdası ile ilgili teklifi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
• Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 68’inci maddesinin (e) fıkrası gereğince 57.000.000,00 –TL (elliyedimilyonlira) borçlanma için izin alınması ile ilgili teklifi görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
• Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Hatay Büyükşehir Belediyesinin 2018 yılı gelir tarifesi teklifi görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
• İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dörtyol ilçesi Altınçay Mahallesi Talatlar Caddesi isminin ‘Şehit Mete Can Caddesi’ olarak değiştirilmesi ile ilgili teklifi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
• İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Arsuz ilçesi Karaağaç Mahallesi Yayla Caddesi isminin ‘Şehit Umut Sakaroğlu Caddesi’ olarak değiştirilmesi ile ilgili teklifi oy birliği ile kabul edildi.
Ayrıca, HBB Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2’inci oturumunun 19 Ekim Perşembe günü saat 14.00’de yapılmasına karar verildi.

Kırıkhan Belediyesi

Sitemizde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz..

Cumhuriyet Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No:2 Kırıkhan-HATAY
Santral No: 0326-344 14 22|Faks No: 0326 344 10 06