Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 28 °C
Açık

BAŞKAN YAVUZ’UN 15 TEMMUZ MESAJI

BAŞKAN YAVUZ’UN 15 TEMMUZ MESAJI
Türkiye, 15 Temmuz gecesi askeri üniforması giymiş, hain fetöcü teröristler ve dış destekli terör örgütleri tarafından Atalarımızın kanlarını ve canlarını vererek bizlere yurt olarak bahşettiği cennet vatanımıza, milletimizin ve devletimizin bekası ile demokrasimizin tüm kazanımlarına karşı hain bir kalkışma ile darbe girişi yapıldı. Yüce Milletimiz, tarihin en büyük ihanetine uğrandığı anda birlik ve beraberlik duygularıyla hareket edip kalkışmaya direnip, dur diyerek lideriyle bütünleşen ve dünyaya örnek olan tek ülkedir.
 
Darbenin esas hedefi Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN idi. Darbenin başarılı olması durumunda milyonlar sokaklara dökülecek, binlerce insan birbirlerine düşecek ve hayatlarını kayıp edecekti. Bu aynı zamanda ülkemizde yaşanan en büyük katliam ve yıkım olacak, Türkiye cumhuriyeti 150 yıl geriye gidecekti.
 
İhanet çetesinin gerçekleştirmeye çalıştığı bu sinsi ve hain darbe girişimi, vatanın her köşesinde canını hiçe sayan vatan evlatlarımız tarafından birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilerek engellendi. 15 Temmuz gecesi aziz milletimiz sokaklara, meydanlara inerek, namlulara, tanklara, helikopterlere, uçaklara karşı sadece imanından aldığı güç ve çıplak elleriyle bir kez daha istiklali ve istikbali için destani bir mücadele verdi. Türkiye’yi, karanlık günlere götürmek isteyenlerin hevesleri kursaklarında kaldı.
 
15 Temmuz hain feto kanlı darbesi sadece demokrasiye karşı işlenen bir suç değil, ihanetin adıdır. Bu ihanet sadece mevcut iktidara karşı değil, Türk toplumunun birlik ve beraberliğine, ülkemize yapılan yatırımlara karşı adice ve haince işlenmiş bir suçtur.
 
Hain darbe girişimini destekleyen dış güçler ile terör örgütleri ve içimizdeki hainler Cumhurbaşkanımız Sayın. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın aziz Türk milletine yaptığı çağrısı ile meydanlara dökülerek, Türk halkının asaletini, hiçbir zaman boyunduruk altında yaşayamayacağını ve Türk milletinin kahramanca direneceğini hesap edemediler. İradelerini fetö terör örgütünün başına teslim eden şer çetesi mensuplarının ihanetleri, aziz milletimizin ortak iradesi, canla başla yapılan mücadelesi, devletimizin kararlılığı karşısında hüsranla ve başarısızlıkla sonuçlandı.
 
Türk milleti o gece, şanlı tarihinden gelen birlik, beraberlik ve bağımsızlık ruhunun hala devam ettiğini bütün dünyaya canlı olarak bir kez daha gösterdi. Yüzlerce ülkeye adeta birlik ve beraberlik dersi verdi.
 
İşte bugün o gece tüm dünyaya örnek olan ve yıllarca unutulmayacak, Türk halkının birlik ve beraberlik içerisinde hainlere karşı hep birlikte direnişinin, Uçaklardan atılan bombalara karşı koyan, Araçların ve vatandaşlarımızın üzerinden geçen tankların altına yatan, köprüde üzerine vızır vızır sıkılan mermilere aldırış etmeyen, Tanklara kafa atan, önce vatan diyerek hainlere karşı koyan milletimizin şanlı mücadelesinin, demokrasi ve milli birlik günü ilan ettiğimiz o şanlı günün 3 yıl dönümünü bir kez daha meydanlarda halkımızla birlikte anıyoruz.
 
15 Temmuz gecesi; 248 Şehidiyle, binlerce Gazisiyle, Genciyle, Kadınıyla, Siyasetçisiyle, Polisiyle, Askeriyle, Devletiyle ve Kahraman Halkıyla hainler karşısında destan yazanların gecesi oldu. Bu eşi ve benzeri olmayan kutlu gecede yaşananlar tarih boyunca nesilden nesile aktarılacak gerçek bir kahramanlık destanının adı oldu.
 
Yıllardır yabancı mihraklarca devşirilerek milletimizin başına musallat edilen Fetö, Pkk, Pyd, Dhkp-C ve Işid gibi terör örgütleriyle tüm gücüyle mücadele eden ülkemiz elbette bu mücadelesini daha güçlü, daha kararlı ve etkin bir şekilde halen sürdürmeye devam etmektedir. 15 Temmuz 2016 gecesi halkın desteğinin ne kadar kıymetli olduğunu, halkın üzerinde bir gücün olmadığını tüm dünya görmüştür.
 
Ben inanıyorum ki en kısa sürede yıllar boyu hain amaçlarını gerçekleştirmek için devletin içine sızan bu hain teröristlerin hepsi temizlenecek, köklü ve güçlü Türkiye’miz 1071 ruhuyla; birlik ve beraberlik içinde daha dinamik, daha güçlü olmaya, 2023 ve 2071 yolunda daha emin adımlarla yürümeye devam edecektir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz 2016’da Vatan toprağı için canlarını hiç düşünmeden feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, bu vesile ile darbe girişiminin başarısızlığa uğramasını sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza Sayın Bakanlarımıza, Siyasilerimize, milletimizin göz bebeği güvenlik güçlerimize ve kahraman Türk milletimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”
 
-BİZ BİRİZ
-BİZ BİRLİKTEYİZ
-BİZ BİRLİKTE TEK YÜREK TÜRKİYEYİZ..
Ayhan YAVUZ
Kırıkhan Belediye Başkanı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.