Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 35 °C
Parçalı Bulutlu

    KIRIKHAN BELEDİYE MECLİSİ 2021 YILI MAYIS AYI OLAĞAN TOPLANTISINI YAPTI

    KIRIKHAN BELEDİYE MECLİSİ 2021 YILI MAYIS AYI OLAĞAN TOPLANTISINI YAPTI

Kırıkhan Belediye Meclisi 2021 Yılı Mayıs ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un Başkanlığında yaptı.

Başkan YAVUZ toplantı öncesi Belediye Meclis üyelerinin Ramazan Bayramını kutladı.

Daha sonra Belediye Meclis toplantısı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ebediyete intikal etmiş bütün Şehitlerimiz için saygı duruşunun yapılıp ruhlarına Fatiha Suresinin okunması ile başladı.

Gündemin ilk maddesi olan Belediyenin 2020 yılı kesin hesabının görüşülüp oya sunuldu. Madde oy birliği ile kabul edildi.

KURTLUSOĞUKSU GÖLETİ SULAMA TESİSLERİNİN D.S.İ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN DEVİR ALINMASI İÇİN BAŞKAN YAVUZ’A YETKİ VERİLDİ

Belediye Meclisi gündeminin 2. Maddesi olan “Kurtlusoğuksu Gölet’i Sulama Tesislerinin Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünden Kırıkhan Belediyesine devir alınması. Maddesi Meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Madde oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesi olan Kırıkhan ilçesi ve yakın çevresi 1/1000 ölçekli Revizyon ve ilave Uygulama İmar planı. Görüşüldü.

  1. Madde ile ilgili; “Hatay Büyükşehir Belediyesince yaptırılıp onaylanan Hatay ili 15 ilçeye ait nazım imar planlarına uygun olarak hazırlanan Kırıkhan ilçesi imar planına ait sunum yapıldı.

Kırıkhan Belediye Meclisi 2021 yılı Mayıs ayı olağan toplantısı gündemde ki diğer maddelerin görüşülmesi ve son madde olan İmar Komisyon Raporunun görüşülüp oya sunulup, oy birliği ile kabul edilmesi ile sona erdi.