Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 33 °C
Az Bulutlu

BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ YALNIZ DEĞİLSİNİZ

BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ YALNIZ DEĞİLSİNİZ

BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ YALNIZ DEĞİLSİNİZ

23.11.2015
Belediye Başkanı Ayhan Yavuz Bayırbucak Türkmenlerine yapılan züllüme ve soykırıma karşı yazılı mesaj yayımladı.
Zaman Muhacir Ensar kardeşliği zamanıdır. Türk Cihan Hâkimiyeti mefkûresinin, İlahi Kelimutullah davasının kahraman Alperenlerinin torunları Bayırbucak Türkmenlerine karşı yapılan zulmü ve soykırımı şiddetle ve nefretle kınıyorum.
Bayırbucak Türkmenleri ile aynı ümmetin, aynı milletin evlatlarıyız. 7 – 8. Yüzyıllarda Bayırbucak dağı Selçukluların yurdu olup Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim 1516 Mercidabık Zaferi, 1517 Yılında ridaniye zaferleri sonucu Suriye’de fetih edilir. Yavuz Sultan Selim’in 1516-1517 yıllar sonrası mısır seferi son bulması sonucu Anadolu’nun şimdiki kahraman bölgesinden Bayırbucak Türkmenleri Anadolu’ya, Türkiye’ye karşı oluşabilecek tehlikelere karşı kalkan görevi yapan kardeşlerimizdir. Yani Bayırbucak Türkmen dağında yaşayan kardeşlerimiz 7-8 yüzyıllardan itibaren burayı Türk yurdu yapmıştır.
Kültürü, töresi, dini, dili, kavmi bizimle aynı olan kardeşlerimize uygulanan zulüm ve soykırımın amacı Emperyalist güçler tarafından yerlerinden söküp atmak, bölgeyi Türkmensizleştirmek daha sonraları o bölgeye kendilerine iskân yapmak istemeleridir. Başta Rusya ve Esad güçleri son gelişen teknolojik silahlarla bunu yapmaktadır.
Bayırbucak Türkmen Dağı Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye’miz için her zaman stratejik tepe noktası (hakim nokta) dır.
Bayırbucak Türkmenlerine bütün kapılarımız sonuna kadar açıktır. Bu kardeşlerimize her türlü desteğimiz tam olacaktır.
Esad zulmüne, soykırımına uğrayan kardeşlerimize Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları olarak, Kırıkhanlılar olarak acınız acımızdır, diyerek, Kırıkhan Bayırbucak Türkmenlerini unutmayacaktır. Yaralarına acılarına mehlem olacağız. Gönlümüzü, kalbimizi, kapılarımızı açmak bizim dini, milli, insani görevimizdir. Çünkü onlar bizim soydaşımız ve din kardeşlerimizdir. Daha daha önemlisi insanlığın gereğidir.
Şuan Bayırbucak Türkmenlerine bir vahşet, bir soykırım, uygulanmaktadır. Gazetelerde, televizyonlarda resimlerde, yaralı insanları, parçalanmış çocukları, öldürülmüş onlarca insanları görmekteyiz.
Bu fotoğrafları görmezlikten gelemeyiz, Duyarsız olamayız. Bunun için Kırıkhan halkı olarak bütün Vatandaşlarımızı maddi ve manevi yardıma çağırıyoruz. İmkânları olmayan vatandaşlarımızdan dualar bekliyoruz.
Bayırbucak Türkmenleri ilimizde, İlçemizde, gurbette değil kendi öz Vatanlarında yaşamalıdır. Çadır Kentlerde değilmiş gibi kendi evlerinde ihtiyaçları giderilmiş gibi yaşamalıdır.
Türk Milletinin en önemli karakterin biride düşene yardım etmek, zulmü yok etmektir.
Tarih boyunca zalimin karşısında dik duran, insanlara huzur ve kardeşliği taşıyan Aziz Türk Milletinin evlatlarına yapılan bu haksızlıklar, mutlaka ve mutlaka son bulacak yapanlar cezasını bulacaktır. Tarih örnekler doludur millet olarak bu vahşet ve soykırımını unutmayacağız.
DSC_8913

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.