Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 33 °C
Az Bulutlu

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
23.11.2015
Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ’un 24 Kasım günü Öğretmenler münasebetiyle yayınladığı mesaj.
Gelecek gençlerin, Gençler ise öğretmenlerin eseridir. Öğretmenler günü öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak amacıyla, çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Yurdumuzda her yıl 24 Kasım Öğretmenler günü olarak kutlanır.
24 Kasım 1928 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini Kabul ettiği gündür.
‘’Dünyanın her tarafında Öğretmenler toplumun en fedakâr ve saygı değer unsurlarıdır.’’
Sevgili başöğretmenim büyük Atatürk tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü senin manevi şahsiyetin huzurunda kutluyoruz ‘’ Ne mutlu Türk’üm diyene’’
Eğitim ki bir Ulusa ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır, ya da bir Ulusu esaret ve sefalete terk eder.
Bizi eğiten doğruyu yanlışı gösteren hayata hazırlayan öğretmenlerimize binlerce kez teşekkür ediyoruz. Hepimizin bir öğreteni vardır.
Atatürk diyor ki;
‘’Muallimler yeni nesli, Cumhuriyetin Fedakâr Öğretmenleri ve Eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin Kıymeti sizin Maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle mütenasip bulacaktır.’’
Bir Milleti Ahlaki ve Kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerin üstün gayretli çalışmasına bağlıdır.
Milli Birlik ve Beraberliğimizin teminatı Öğretmenlerimiz her türlü tutum davranış ve görüşleriyle örnek insandır. Çevresine ve insan haklarına saygılıdır. Sevgi doludur. Ülkenin şekillenmesinde önemli etken rolü vardır.
Günümüzde Öğretmen bilgiyi aktaran değil, öğrenciye bilgiyi nereden nasıl alacağını öğreten ve öğrenilen bilgilerin yaşama çevrilmesinde yardımcı olan bir konumdadır. Öğrenci okulda edindiği bilgi ile hem kendi yaşamına şekil vermeli hem de ülkenin kalkınması için yeni yeni bilgiler üreterek çalışmalar yapmalıdır.
Öğretmen öğrencinin bilgiyi sorgulayan, sorunlarından kaçmayıp çözebilen hayata hazır bir insan olarak yetişmesi için uğraş vererek ona yardımcı olmalıdır.
Eğitim sayesinde insanların düşünceleri doğar, olgunlaşarak gelişir. Eğitimli insan kendisinin ve çevresindekilerinin problemlerini çözerken olayları sorgular, araştırır, gerekli incelemelerden sonra bir çözüm üretir.
İşte eğitim ve öğretim veren Öğretmen toplumu şekillendiren topluma yön veren ve öğrenciyi geleceğe hazırlayan bir bilgi ve beceri pınarıdır.
Bütün sevgiler saygılar sana öğretmenim, öğretmenlerim uzatın tebeşirli ellerinizden öpeyim.
Başöğretmen Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda Türkiye’yi aydınlık ufuklara, Türk Milletinin parlak güçlü yarınlara hazırlanmasında en büyük katkı ve emeğin sahibi olan öğretim elemanlarımızın Öğretmenlerimizin ve onların yetiştirdiği geleceğin Öğretmenleri olacak Öğretmenlerin ve emekli Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlar sevgi ve saygılar sunarım Ebediyete intikal eden Öğretmenlerimizin Manevi huzurlarında eserlerini ve hizmetlerini unutmayarak ruhları şad olsun.
Ayhan Yavuz
Kırıkhan Belediye Başkanı

11709996_408986072622328_5306904525049555972_o

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.