20 Ağustos Pazar
Kırıkhan Belediyesi

KIRIKHAN’DA ENGELLİLER ARASI ATLETİZM, KOŞU VE YÜRÜYÜŞ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

image_pdfimage_print

KIRIKHAN’DA ENGELLİLER ARASI ATLETİZM, KOŞU VE YÜRÜYÜŞ YARIŞMASI DÜZENLENDİ
15.05.2017
Bedensel Engelliler İl Temsilciliği, 10-15 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Kırıkhan İlce Stadyumunda Engelliler Arası Atletizm, Yürüyüş ve Koşu Yarışması düzenlendi.
Yarışmalara; Kırıkhan, Antakya ve Altınözü’nden olmak üzere toplamda 200 Bedensel, işitsel ve zihinsel engelli çocuklar katıldı.
Kırıkhan Gençlik ve Spor Müdürü Bestami Gündüz konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “10-15 Mayıs Dünya Engelliler günü medeniyle her yıl İlimizde düzenlenen Engelliler Arası Atletizm Şampiyonası bu yıl ilçemiz Kırıkhan’da düzenleniyor. Bizler bu etkinliği eksiksiz ve başarıyla düzenlemenin haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Burada çeşitli ilcelerimizden yarışmalar için gelen 200 engelli sporcumuz var. Mücadele edecek sporcularımız genelde işitme, zihinsel ve bedensel engellilerden oluşmaktadır. İnşallah bundan sonraki süreçlerde de ilçemizde buna benzer etkinlikleri yapmak istiyoruz. Bugün buraya gelerek yarışmalara katılacak olan tüm engelli sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.
İlçe Stadyumunda düzenlenen yarışmaya Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Özkan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bestami Gündüz, Kırıkhan Ticaret Odası Başkanı H.İbrahim Cesur, Öğrenciler ve velileri katıldılar.
Yarışmada dereceye giren engelli çocuklara Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz tarafından madalyaları takılarak, çeşitli hediyeler verildi.

Yerel Gazeteleri OkuyunBaşkanımız Facebook
Hava Durumu
Hatay Hava Durumu
Parçalı Bulutlu
Pazartesi
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 32°CEn Düşük : 23°C
Shares