20 Ağustos Pazar
Kırıkhan Belediyesi

KIRIKHAN BELEDİYESİ’NİN SİVRİSİNEKLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

image_pdfimage_print

KIRIKHAN BELEDİYESİ’NİN SİVRİSİNEKLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
10.05.2017
Kırıkhan Belediyesinin ilçe genelinde başlattığı sivrisineklerle mücadele çalışmaları 7/24 aralıksız olarak devam ediyor.
İlçe halkından gelen yoğun sivrisinek şikâyetleri üzerine harekete geçen Kırıkhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Sivrisinekle mücadele ekibi, ilçe genelinde rutin ilaçlama çalışmalarına ek olarak, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un da talimatları doğrultusunda sıcak yaz günlerinin davetsiz misafirleri sivrisineklerin yok edilmesi amacıyla sürdürdükleri larva ve ilaçlama çalışmalarını 2 ekipten 3 ayrı ekibe çıkartarak özellikle gece saatlerinde aralıksız olarak devam ettiriyor.
Kırıkhan Belediyesinde sivrisineklerle mücadelede kapsamında koordineli ve programlı bir çalışma yürütülürken ilaçlama çalışmalarının larva, uçkun, karasinek, sivrisinek, hamam böceği, yakarca (tatarcık) ve kene mücadelesi şeklinde kesintisiz devam edeceği belirtildi.
07.03.2017-08.05.2017 tarihleri arasında 23 mahallemizde 28 kez larva çalışması yapılırken ve 28 kez de ilaçlama çalışması yapılmış olup;
13.02.2017-08.05.2017 tarihleri arasında ilçe merkezine bağlı 19 mahallemizde 93 kez ilaçlama ve 117 kez larvalama çalışması yapıldığı belirtildi.
Periyodik ilaçlama çalışmalarının yanı sıra vatandaşlardan gelen şikayetlerle ilgili olarak, şikayet adresine gidilerek şikayetlerin giderildiğini belirten yetkililer Kırıkhan’da sivrisineklerle mücadele kapsamında Kırıkhan Belediyesi Temizlik işleri Filosuna yeni zehirleme makinesi ve araç takviyesi de yapıldığını, rüzgarsız ve yağmursuz havalarda larva ve ilaçlama çalışmalarının rutin olarak devam edeceği belirtildi.

Yerel Gazeteleri OkuyunBaşkanımız Facebook
Hava Durumu
Hatay Hava Durumu
Parçalı Bulutlu
Pazartesi
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 32°CEn Düşük : 23°C
Shares