26 Temmuz Çarsamba
Kırıkhan Belediyesi

BAŞKAN YAVUZ “BİR HİLAL UĞRUNA YÜCE MİLLETİMİZİN YAZDIĞI 15 TEMMUZ 2016 DESTANI “

image_pdfimage_print

BAŞKAN YAVUZ “BİR HİLAL UĞRUNA YÜCE MİLLETİMİZİN YAZDIĞI 15 TEMMUZ 2016 DESTANI “
13.07.2017
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, hain Fetö terör örgütünün darbe girişimine karşı Yüce Türk milletinin 2.Kurtuluş destanı yazdığı 15 Temmuz 2016 gecesi için yazılı bir mesaj yayınladı.
“Güzel yurdumuz Türkiye 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimiz ve devletimizin bekasına, demokrasimizin tüm kazanımlarına karşı yapılan hain bir darbe girişimine sahne oldu. Bu hain darbe girişimi dış destekli terör örgütleri ile birlikte aynı zamanda bir iç savaş denemesiydi” diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi.

“Türkiye, 15 Temmuz gecesi askeri üniforması giymiş, hain fetöcü teröristler tarafından kana bulanmak istendi. İhanet çetesinin gerçekleştirmeye çalıştığı hain darbe girişimi, vatanın her köşesinde canını hiçe sayan vatan evlatları tarafından engellendi.
Hain darbe girişimini destekleyen dış güçler, terör örgütleri ve içimizdeki hainler Cumhurbaşkanımız Sayın. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın aziz Türk milletine çağrısı ile meydanlara dökülen Türk halkının asaletini, hiçbir zaman boyunduruk altında yaşayamayacağını ve Türk milletinin kahramanca direneceğini hesap edemediler. Türk milleti o gece, şanlı tarihinden gelen birlik beraberlik ve bağımsızlık ruhunun hala devam ettiğini bütün dünyaya canlı olarak bir kez daha gösterdi. 15 Temmuz gecesi 248 Şehidiyle, binlerce gazisiyle, genciyle kadınıyla, siyasetçisiyle, devletiyle, halkıyla hainler karşısında destan yazanların gecesi oldu. Bu eşi ve benzeri olmayan kutlu gecede yaşananlar tarih boyunca nesilden nesile aktarılacak gerçek bir kahramanlık destanıdır.
Yıllardır yabancı mihraklarca devşirilerek milletimizin başına musallat edilen Fetö, Pkk, Pyd, Dhkp-c ve Işid gibi terör örgütleriyle tüm gücüyle mücadele eden ülkemiz elbette bu mücadelesini daha güçlü, daha kararlı ve etkin bir şekilde sürdürmeye devam etmektedir.
15 Temmuz 2016 gecesi halkın desteğinin ne kadar kıymetli olduğunu, halkın üzerinde bir gücün olmadığını tüm dünya gördü. Ben inanıyorum ki en kısa sürede yıllar boyu hain amaçlarını gerçekleştirmek için devletin içine sızan bu hain teröristlerin hepsi temizlenecek, köklü ve güçlü Türkiye’miz birlik, beraberlik içinde daha dinamik, daha güçlü olmaya devam edecektir.
15 Temmuz 2016’da Vatan toprağı için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, bu vesile ile darbe girişiminin başarısızlığa uğramasını sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza Sayın Bakanlarımıza, Siyasilerimize milletimizin göz bebeği güvenlik güçlerimize ve kahraman Türk milletimize şükranlarımı sunuyorum.”
-BİZ BİRİZ
-BİZ BİRLİKTEYİZ
-BİZ BİRLİKTE TEK YÜREK TÜRKİYEYİZ
Ayhan YAVUZ
Kırıkhan Belediye Başkanı

Yerel Gazeteleri OkuyunBaşkanımız Facebook
Hava Durumu
Hatay Hava Durumu
Az Bulutlu
Çarşamba
Az Bulutlu
En Yüksek : 34°CEn Düşük : 25°C
Shares