20 Ağustos Pazar
Kırıkhan Belediyesi

BAŞKAN YAVUZ; ” Anneler Gününüz Kutlu Olsun “

image_pdfimage_print

BAŞKAN YAVUZ; ” Anneler Gününüz Kutlu Olsun “
11.05.2017
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, Anneler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı. “Anne toplumun can damarına soluk veren asil bir imparatorluktur” diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;

” 14 Mayıs Anneler günü, Annelerimizi onurlandıran önemli günlerimizden birisidir. Karşılıksız sevginin bahçesinde, sonsuzluğu doğuran bu hazine, yeri geldiğinde baş tacı, yeri geldiğinde çaresizliğe ilacın ta kendisidir.

Anneye verilen değer bir toplumun genetiğini ortaya koyan gerçeklerdir. Anne yüreği; Sevgi, şefkat, iyilik ve merhamet ile iç içe harmanlanmış bir zenginlik taşır. Annesini seven insan aynı zamanda ideal bir eştir. Anne duası ALLAH katında en makbul dualardandır. Annelerin en büyük servetleri ALLAH’ a kulluk eden, vatanına, milletine hizmet eden; Bayrağına, devletine, milletine âşık evlatlarıdır.

Annelik, yüce ALLAH’ın basiret sahibi kadınlara verdiği cennet tüten bir nimettir. Çünkü özümüz de onlar, ömrümüz de onlardır. Bazen tatlı bir tebessüm, bazen sıcak bir anne fısıltısı, bazen de içtenlikle birkaç damla tuzlu gözyaşı, Annelerimize sunacağımız en büyük hediyedir. Annelerimiz sadece bir gün değil her gün her an hatırlanması gereken en önemli varlıklarımızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta gücümüze güç, hayatımıza anlam katan annelerimiz olmak üzere, tüm dünya annelerinin, anneler gününü kutlar; Sağlık, mutluluk ve uzun ömürler dilerim.”

Ayhan YAVUZ
Kırıkhan Belediye Başkanı

Yerel Gazeteleri OkuyunBaşkanımız Facebook
Hava Durumu
Hatay Hava Durumu
Parçalı Bulutlu
Pazartesi
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 32°CEn Düşük : 23°C
Shares