26 Temmuz Çarsamba
Kırıkhan Belediyesi

BAŞKAN YAVUZ, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ÖNCESİ HALKIMIZA ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ”

image_pdfimage_print

BAŞKAN YAVUZ, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ÖNCESİ HALKIMIZA ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ”
13.07.2017
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz 15 Temmuz Askeri Darbe girişiminin yıldönümü öncesi yaptığı basın açıklamasında halkımıza önemli mesajlar verdi.
“Aziz Türk milletinin kanında, canında, ruhunda demokrasi, özgürlük ve bağımsızlık ruhu vardır.” diyen Başkan Yavuz yaptığı açıklamada;
“Her kim olursa olsun bir kişi, bir zümre, bir sınıf, Türk milletinin demokrasi aşkına bir söz eder, haince girişimler ve emeller içerisinde olup demokrasinin işlerliğine müdahalede bulunursa işte o zaman Türk Milleti Demir Yumruğunu bu hainlerin alnının tam ortasına vurur.
15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunan vatan hainleri, Türk milletinden öyle bir tokat yediler ki, Aziz Milletimiz o gece tarih boyunca nesilden nesile anlatılacak gerçek bir Halk Destanı yazdılar. Geçmişi şanlı zafer ve destanlarla dolu Yüce Milletimiz, hainlerin sıktıkları o kurşunlara, uçaklardan gaddarca sıkılan o mermilere hiç düşünmeden bedenlerini siper ettiler.
İşte o hain gece de darbeye karşı gelerek Demokrasiyi savunurken şehit düşen 248 kahramanımız, Demokrasi aşkı uğruna hiç düşünmeden canlarını feda ettiler.
Bizlerde şimdi bu şehadetlerin boşa gitmediğini ve demokrasiye her zaman ve şartta sahip çıkmamız gerektiğini göstermek ve devletimizin bölünmez bir bütün olduğunu haykırarak, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonucunda bu güzel cennet vatanımıza sahip çıkmak ve tüm aziz şehitlerimizi anmak amacıyla 14 Temmuz 2017 Cuma günü Kırıkhan 15 Temmuz Merkez Ulu Camiinde Cuma namazına müteakip Hatim-i şerif ile Mevlid-i şerif ve dualar okunacak, akabinde ise Ulu Cami önünde 15 Temmuz şehitlerimizle ilgili resim sergisi açılacaktır.
14 Temmuz Cuma günü Ulu Camide Cuma namazı sonrası düzenlenecek olan Hatim ve Mevlid-i şerif ile 15 Temmuz Cumartesi günü düzenlenecek olan 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliğimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz“ dedi.

Yerel Gazeteleri OkuyunBaşkanımız Facebook
Hava Durumu
Hatay Hava Durumu
Az Bulutlu
Çarşamba
Az Bulutlu
En Yüksek : 34°CEn Düşük : 25°C
Shares